Haber

Antalya’da Annesini Bıçaklayarak Öldüren Davada Sanık Serbest Bırakıldı

Antalya’da çıkan kavgada annesini bıçaklayarak öldüren ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan sanık, akıl sağlığının yerinde olmadığı gerekçesiyle tahliye edilirken, koruma ve tedavi amaçlı güvenlik tedbirlerinin uygulanmasına karar verildi.

Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, annesi Zübeyde T’yi bıçaklayarak öldüren tutuklu sanık Yusuf Emre T, yakınları ve parti avukatları katıldı.

Son savunmasını yapan sanık, hayatı boyunca hiç uyuşturucu kullanmadığını ve az miktarda alkol tüketmediğini belirterek, “Hiç kimseyle kavga bile etmedim. Görüşüne katılıyorum. Tahliyemi talep ediyorum.” söz konusu.

Mahkeme heyeti, Yunus Emre T’nin akıl sağlığının yerinde olmadığını ve şizofreni tanısı konulduğunu belirtti. Heyet, sanığın koruma ve tedavi amaçlı güvenlik tedbiri uygulanmasına karar vererek serbest bıraktı.

Etkinlik

8 Aralık 2022’de Portakal Çiçeği Bulvarı’ndaki bir apartmanda Yusuf Emre T. (37), aralarında çıkan tartışma sırasında annesi Zübeyde T’yi (61) bıçaklayarak öldürdü. Olay yerinde yakalanan Yunus Emre T. tutuklandı.

Hazırlanan iddianamede, sanığın “üst soydan bir yakını kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması, cezai sorumluluğunun bulunmadığının kabul edilmesi halinde ise tedavi altına alınması istendi. Yüksek güvenlikli bir sağlık kuruluşunda.

Son duruşmada mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, Yunus Emre T.’nin akli dengesinin yerinde olmadığını ve şizofreni tanısı aldığını belirterek, sanık hakkında koruma ve tedaviye yönelik güvenlik tedbirlerinin uygulanmasını talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu