Haber

DDA ‘Gözümüz Demokraside’ seçim kampanyasını başlattı

ANKARA –Birçok sivil toplum örgütünün oluşturduğu İstikrar ve Kontrol Ağı (DDA), 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için başlattığı “Gözüm Demokrasi” adlı seçim kampanyasını kamuoyuna duyurdu.

Seçmenlerin seçim öncesi ve seçim sonrası sürece aktif katılımını amaçlayan kampanya, çoğulcu demokrasiye katkı sağlamayı amaçlamıştır. Seçmenlerin denetim mekanizmalarında daha aktif rol almasını hedefleyen DDA, çoğulcu ve katılımcı demokrasiye davette bulundu.

‘KAMPANYAYI DEMOKRASİ İLE GELİŞTİRELİM’

Gazetecilere yönelik düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan DDA Network Temsilcisi Muratcan Işıldak, “Kampanyayı demokrasiyle büyütelim” dedi; DDA Network Temsilcisi Zübeyde Ozanözü, “Daha özgür bir dünya ve yaşanabilir bir ülke için gözümüzü demokrasiden ayırmayacağız” dedi.

Kampanyanın birçok ayağının olduğunu belirten DDA Ar-Ge Koordinatörü Hakan Yavuzyılmaz, bunların “adil ve özgür seçimler, kutuplaşmanın aşılması ve vatandaş nezdinde sistemin ana akımlaştırılması” olduğunu söyledi.

DDA Genel Müdürü Hayriye Ataş


‘KAMPANYANIN EN ÖNEMLİ AKTÖRÜ VATANDAŞTIR’

DDA, aday profilinden seçim beyannamelerine, 27. yasama dönemindeki meclis raporundan kampanya sürecinde sandık güvenliğine kadar birçok alanda içerik üreterek kampanyasını yürütecek.

Seçim öncesi ve sonrasında çalışacaklarını belirten DDA Genel Müdürü Hayriye Ataş, “Kampanyanın en önemli aktörü vatandaştır” diyerek Türkiye’de yaşayan halkın demokrasi taleplerini içeren sözlerinin görselini tanıttı. .

Ataş, kampanyanın hedefiyle ilgili olarak, “Vatandaşların seçim sürecinde oy kullanırken aktif vatandaşlık bilinciyle ve demokratik haklarını bilerek hareket etmelerine katkı sağlamak istiyoruz.”

Seçmen, medya ve siyasi partilerin hedef kitlelerini oluşturduğunu belirten Ataş, çoğulcu demokrasi adına denetim alanını genişleteceklerini söyledi.

erbaaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu